Sibenik Croatia

Horvātija, Šibenik – lietas un vietas

Paēst var daudz kur, bet pagaidām ikdienā atzīstu tikai divas vietas (ja mēs neskaitām vietējo makdonaldu).

Ēšana ārā nav ikdiena horvātiem – viņi ēd mājās. Šī kultūra arī droši vien arī ir pie vainas tam, ka ārā ēšanas opcijas ir ļoti limitētas un dārgas, ja vien negribās dzīvot no beķereju piedāvājuma. Beķerejas te ir daudz, bet man pa mēnesi milti ir diezgan apnikuši un gribās pilnīgi jebko citu.

Pa’Kai – poke bļodu vieta, kas nesezonā piedāvā arī ramen. Pamēģinājis esmu tikai poke bļodas, bet tās te ir nice. Klasiski pirmā, ko mēģināju, bija ar lasi, bet vēlāk arī tiku līdz tunča un vistas versijām. Kad pasūtīju tunča poke bļodu, biju pārsteigts par atnesto, jo es esmu pieradis, ka tuncis ir no bundžas, nevis svaigs. Poke bļoda maksā ap 10€ un uz augšu, bet ir ļoti labi.

https://goo.gl/maps/KmozHanrDYMvtXeu5

Antin Gušt – tāds vietējais lido, kas par labām cenām piedāvā plašu vietējo ēdienu izvēli. Līdzība ar lido gan ir tikai ēdiena izvēlē, jo tā nav bufete – apkalpošana pie galdiņiem, kur pusdienās paņēmu gaļu ar kartupeļiem, kas maksāja ap 5-6€ un šeit tas ir ļoti ok.

https://goo.gl/maps/L1C3meWgnFAVWURo8

Azimut – vietējais bārs, kas ierīkots bijušajā pilsētas ūdenskrātuvē. Te ir tāds vietējais KKC vaibs un var just, ka vietu apdzīvo/vada cilvēki, kuriem patīk māksla, mūziku un pasaule. Var sēdēt iekšā, var sēdēt ārā, notiek arī koncerti un diskusijas. Iesaku, ir forši.

https://goo.gl/maps/dsSXUxjBAdQBpbGF7

Vintage bar – vēl viens bārs, kuru arī iecienījuši vietējie. Vienā sestdienā trāpīju uz dzīvo mūziku.

https://goo.gl/maps/rCiYL9ywmRQWEZES9

Cietokšņi – šajā pilsētā tādi galvenie tie ir trīs un lielākoties visi ir vienkārši mūra sienas. Tie nav gluži muzeji, lai gan ir arī informatīvās un skaidrojošās plāksnes. Vienā no tiem par ir AR risinājums, kurš rāda, kā tur ir darbojušās lietas, bet tas izpildījums ir tāds, ka rodas sajūta, ka tas AR tur bijis vajadzīgs tikai tāpēc, ka var. Bet no visiem cietokšņiem ir smuki skati, jo tie ir kalnu galotnēs. Un var nopirkt biļeti, kas ir uzreiz uz visiem trim cietokšņiem (jāizmanto nedēļas laikā).

https://www.tvrdjava-kulture.hr/hr/

Krka nacionālais parks – ja jau esi nonācis Šibenik, tad būtu grēks neaizbraukt apskatīties (~20km). Diezgan amazing ūdenskritumu sistēma, kurai var iziet cauri pa speciāli izveidotu taku. Skaisti.

https://www.npkrka.hr/en_US/

Skala

Bagatin

***