Ulubele Facebook lapa

Kā apvienot divas Facebook lapas, no kurām administrators esi tikai vienai?

Nesen palīdzību lūdza dzīvnieku patversmes “Ulubele” cilvēki, jo ar viņiem bija notikusi samērā klasiska lieta – ir Facebook lapa, kas savulaik izveidota, bet tajā pašā laikā eksistē cita lapa ar nosaukumu Ulubele, kurai nav adminstratoru, bet ir diezgan daudz like un cilvēki atzīmējas tajā, nevis īstajā lapā.

Šādi izskatās īstā Ulubeles lapa:

Ulubele Facebook lapa
Ulubele Facebook lapa

Šādi izskatās lapa, kurai nav administratoru (Ulubeles automātiski ģenerētajai lapai screenshot uztaisīt aizmirsu):

Brīvības piemineklis Facebook
Brīvības piemineklis Facebook

Pirmais solis – iegūt pieeju neoficiālajai lapai

Lapas vienā brīdī būs jāapvieno, bet, lai līdz tam nonāktu, abām apvienojamām lapām ir jābūt pilnām administratora pieejām. Diemžēl, lietojot Facebook no Latvijas, Facebook sniedz ierobežotas iespējas, tāpēc vajadzēs piemānīt Facebook, ka atrodaties kādā no tirgiem, kur ir vairāk iespēju. Es parasti izvēlos ASV un izmantoju kādu no VPN piedāvātajām iespējām, lai paslēptu savu atrašanās vietu.

Tātad, kad Facebook domā, ka atrodamies citur, izmainās šajā lapā pieejamo iespēju saraksts:

piemers

Ar zaļo rāmi pieejamās iespējas ir tās, kas kļūst pieejamas uzreiz pēc paslēpšanās. Šajā gadījumā izvēlējos apakšējo versiju un uzsāku procesu, kas beigās noveda pie adminstratora pieejas piešķiršanai lapai.

Protams, pa vidu bija pārpratumi un cīņa ar FB support cilvēkiem + bija jānosūta elektrības rēķins ar uzņēmuma rekvizītiem, bet tas tika izdarīts un šis posms noslēdzās veiksmīgi.

Otrais solis – lapu nosaukumu novienādošana

Tā kā viena lapa saucās “Ulubele”, bet otra – “Dzīvnieku patversme “Ulubele””, Facebook pusei likās nepieņemami, ka lapas ar tik dažādiem nosaukumiem tiek apvienotas. Tad nu jauniegūtajai lapai arī tika mainīts nosaukums, lai tie sakristu. Tas arī veiksmīgi un ātri tik izdarīts lapas uzstādījumos. Bija gan jāgaida nedēļu, lai FB apstiprinātu šo nosaukuma maiņu.

Trešais solis – lapu apvienošana

Page –> Settings –> General –> Merge pages

Galvenais – nesajaukt, kuru lapu kurai pievieno, jo tās lapas saturs, kura tiek pielikta klāt “galvenajai” lapai, saturs pazudīs. Tiek pievienoti Like un vēl daži sīkumi.

Un done, Ulubeles galvenā lapa bija kļuvusi par ~ 1 000 sekotājiem bagātāka.

Kā novērst to, ka veidojas lapu dublikāti?

Ulubeles un daudzu citu uzņēmumu gadījumā lapu kloni veidojas, jo galvenajā/īstenajā lapā pirms tam nav līdz galam precīzi norādīta adrese pēc Facebook prasībām. Kā zināt vai adrese ir labi un pareizi norādīta? Lapas aprakstos un uzstādījumos zem adreses ir jābūt redzamai kartei, kurā Facebook atzīmē atrašanās vietu pēc ievadītās adreses. Ja šīs kartes tur nav, tas nozīmē, ka Facebook “nenolasa” ievadīto adresi un nezin, kur ļaut cilvēkiem atzīmēties. Tad arī veidojas šīs papildu lapas, jo cilvēks, pats ierakstot Vietas nosaukumu, kur atzīmējas, būtībā izveido jaunu lapu.

Tam kartes logam ir jāizskatās šādi:

Screen Shot 2016-06-27 at 20.50.06

***